Bezpečí

Hlavní stránka / Bezpečí

(4.5.2023)

Finanční podvody ve virtuální realitě II

Finanční podvody ve virtuální realitě II 4.5.2023
Slyšel jsi o případech podvodů s platebními kartami nebo jiných podvodech spojených s internetovými obchody či platbami na internetu nebo přes mobilní telefon? Pokud ne tak čti pozorně dál.

  |   sekce: Bezpečí

(27.4.2023)

Rizikové e-shopy

Rizikové e-shopy 27.4.2023
Věděl jsi, že Česká obchodní inspekce vede na svých stránkách seznam e-shopů, které mohou být rizikové?

  |   sekce: Bezpečí

(19.4.2023)

Nákup s rozumem, kvalita, bezpečnost

Nákup s rozumem, kvalita, bezpečnost 19.4.2023
Když chceš utrácet, je možné vybírat ze široké nabídky prakticky všeho. Až je někdy těžké se rozhodnout. Proč ale mají náročnější zákazníci problém sehnat v České republice třeba ovoce a zeleninu v prvotřídní kvalitě?

  |   sekce: Bezpečí

(4.4.2023)

Obaly ke čtení

Obaly ke čtení 4.4.2023
Na prodávaných výrobcích se často vyskytují nejrůznější loga a značky. Víš, co značí? Ne všechny značky vypovídají o garantované kvalitě výrobku.

  |   sekce: Bezpečí

(12.3.2023)

Finanční podvody ve virtuální realitě

Finanční podvody ve virtuální realitě 12.3.2023
Tvoji rodiče si nejspíš ještě dobře pamatují dobu, kdy chodili účty platit na poštu, vyplňovali složenky a přešlapovali ve frontě. Díky internetu dnes ale stačí sednout si k počítači, naťukat přihlašovací údaje a zaplatit prostřednictvím internetbankingu.

  |   sekce: Bezpečí

(12.3.2023)

Jak dobře a pohodlně nakoupit na internetu?

Jak dobře a pohodlně nakoupit na internetu? 12.3.2023
Kdo dnes nenakupuje na internetu, jako by byl z jiného století. Koupit si nové oblečení nebo objednat stylový notebook či tablet můžeš na webu na pár kliknutí. Odpadne tak otravné a zdlouhavé pobíhání po obchodech, zboží si můžeš nechat dovézt až domů nebo si ho v kamenném obchodě pouze vyzvednout.

  |   sekce: Bezpečí

(8.2.2023)

Bez signálu ani ránu

Bez signálu ani ránu 8.2.2023
Současná doba je zcela závislá na technologiích. Nadměrná aktivita jednotlivce v jakékoli činnosti, včetně používání prostředků mobilní komunikace, přináší rizika, včetně nemoci – závislosti.

  |   sekce: Bezpečí

(7.2.2023)

Klamavá reklama

Klamavá reklama 7.2.2023
Většina reklam přehání, ale klamání už je za hranou. Jde o zakázanou, tzv. nekalou obchodní (a současně nekalosoutěžní) praktiku, která poškozuje nebo může poškodit zákazníky nebo i slušnou konkurenci podnikatele, hlavně tím, že zákazník může udělat rozhodnutí o koupi zboží nebo služeb, které by jinak neudělal.

  |   sekce: Bezpečí

(6.2.2023)

Jak je to se stahováním

Jak je to se stahováním 6.2.2023
Představ si, že slyšíš v rádiu písničku, která se ti zalíbí, a chceš si ji poslechnout znovu. Rád by sis ji stáhl a nahrál do mobilu. Kde a jak to ale udělat, abys při tom neporušil zákon?

  |   sekce: Bezpečí

(5.2.2023)

Galerie nebo skutečný obchod?

Galerie nebo skutečný obchod? 5.2.2023
Je důležité vědět, od koho nakupuješ? Jistě. Pošleš někomu peníze nebo své osobní údaje, a to jsou velmi důležité věci.

  |   sekce: Bezpečí

(20.1.2023)

Bezpečné školní pomůcky

Bezpečné školní pomůcky 20.1.2023
Výběr vhodných školních pomůcek nemusí být tak snadný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Prodejci nabízejí mnoho výrobků, které sice splňují předepsané evropské normy, obsahují ale PVC a další nebezpečné látky, které mohou poškozovat zdraví školáků. Problém spočívá v tom, že zatímco u hraček je legislativa poměrně přísná, školní pomůcky, které děti využívají stejně často, ne-li častěji, v zákonech tak důsledně chráněny nejsou.

  |   sekce: Bezpečí

(17.1.2023)

Internetové seznamky

Internetové seznamky 17.1.2023
Život je plný báječných příležitostí – třeba k seznámení. A přes internet je to tak snadné, že? Zaregistruješ se, přijdou nějaké nabídky, ty si vybereš a už můžeš randit. Jenže pozor! Skrývá se v tom spousta nástrah, takže opatrně.

  |   sekce: Bezpečí


Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.