Internetové seznamky

Hlavní stránka / Bezpečí / Internetové seznamky

17.11.2021

Internetové seznamky Život je plný báječných příležitostí – třeba k seznámení. A přes internet je to tak snadné, že? Zaregistruješ se, přijdou nějaké nabídky, ty si vybereš a už můžeš randit. Jenže pozor! Skrývá se v tom spousta nástrah, takže opatrně.

KOMU SDĚLUJEŠ SVÉ INTIMNOSTI?

Nedávno jedna velká americká se­znamka podlehla ataku hackerů a údaje z profilů milionů uživate­lů se objevily na internetu volně ke stažení. Jednalo se ale o velmi citlivé údaje. Když se chce člověk s někým seznámit, musí o sobě něco prozradit, například svoji se­xuální orientaci nebo to, jestli má zájem o zálety mimo své manžel­ské či partnerské vztahy.

Dej tedy pozor, komu a co na internetu sděluješ. Seznam se s podmínkami ochrany osobních údajů u příslušného provozovate­le a především si předem co nejlíp ověř, do jaké mír y je provozovatel důvěryhodný. Zveřejňuje seznam­ka přesná a úplná data o tom, kdo ji provozuje? Jaké jsou zkušenosti uživatelů, kteří se zde registrovali před tebou? To za prvé.

JSI VIP ČLEN?

A za druhé, vždy si dobře promysli, k čemu se při registraci na on-line seznamce zavazuješ. Můžeš být totiž následně dost překvapen částkou, kterou máš nakonec zaplatit. Můžeš narazit na seznamovací servery psané v češtině, ale provozované společnostmi z jiných zemí EU, které nabízejí placené formy členství, například krátkodobé levné VIP členství. VIP… To zní lákavě, ale pozor! VIP členství je levné jen na první měsíc či dva a pak se někdy automaticky prodlouží s tím, že za další tři měsíce zaplatíš i několik tisíc korun, které ti seznamka strhne z platební karty. To si ověř ve smluvních podmínkách a dobře promysli.

A při tom přemýšlení zajdi někam mezi lidi – možná tam někde venku potkáš někoho, kdo čeká právě na tebe.

Když budeš mít problém se seznamkou z jiné země EU, Norska nebo Islandu, pomůže ti Evropské spotřebitelské cen­trum. Na www.evropskyspotrebitel.cz taky najdeš víc informací o tom, jak se vyhnout podvodu, jaké jsou bezpečné a méně bezpečné způsoby platby na in­ternetu a tak dále.


Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.