Peníze

(18.4.2023)

Kolik stojí peníze

Kolik stojí peníze 18.4.2023
Jakoukoliv půjčku už dneska poskytne kdejaká banka, instituce, soukromá firma nebo osoba. Půjčují si rodiče, studenti na vysoké, ale taky středoškoláci. Zkrátka stačí splnit pár základních podmínek a můžeš „jít do minusu“. Že je to skvělé? Tak než se něčemu takovému upíšeš jenom proto, aby sis koupil předražené džíny nebo značkové hodinky, raději chvilku přemýšlej.

  |   sekce: Peníze

(9.4.2023)

RPSN, úroková sazba a koeficient navýšení aneb jak vybrat nejvýhodnější úvěr

RPSN, úroková sazba a koeficient navýšení aneb jak vybrat nejvýhodnější úvěr 9.4.2023
Jde-li člověk do banky či jinam půjčit si peníze, samozřejmě bude chtít ten nejvýhodnější úvěr. Může využít několika pomocníků pro porovnání výhodnosti jednotlivých půjček mezi sebou. Těmi hlavními jsou RPSN, úroková míra a koeficient navýšení. Podívejme se, jaké jsou jejich kvality, ale i nedostatky, a také, kdy je dobré který z nich použít a kdy naopak ne.

  |   sekce: Peníze

(4.4.2023)

Inflace a její vliv na spotřebitele a dlužníky

Inflace a její vliv na spotřebitele a dlužníky 4.4.2023
Inflace je, když se říká „zdražuje se“. Inflace je všeobecný průměrný růst cen v ekonomice za určité časové období, ale nejen cen, také mezd!

  |   sekce: Peníze

(16.2.2023)

Hotovost v plastu

Hotovost v plastu 16.2.2023
Dnes už má u nás platební kartu snad každý a čím dál víc lidí u sebe nosí v hotovosti jen malé částky. Vždyť proč by měli riskovat, že nechtěně vytratí tisícovku nebo narazí na šikovného kapsáře? Platit kartou už se dá skoro všude. Jenomže zlodějíčkové a padělatelé jsou vynalézaví, a tak je potřeba, aby se i majitelé karet měli na pozoru!

  |   sekce: Peníze

(15.2.2023)

Tahák na tarify telefonů

Tahák na tarify telefonů 15.2.2023
Víš, co je bílá, modrá nebo zelená linka? Podle čeho poznáš, kolik stojí číslo, které začíná devítkou?

  |   sekce: Peníze

(9.2.2023)

Jak doma kolují peníze

Jak doma kolují peníze 9.2.2023
Rostou peníze na stromě, nebo se berou v bankomatu? Ani jedno ani druhé, rodiče je vydělávají a musí s nimi dobře hospodařit, aby každý měsíc zaplatili všechno důležité.

  |   sekce: Peníze

(3.2.2023)

Jak se určuje cena výrobku nebo služby

Jak se určuje cena výrobku nebo služby 3.2.2023
Proč to stojí tolik? Vždyť to má pár součástek a jejich výroba stojí nula nula nic. Stanovit cenu výrobku nebo služby, zajistit návrat investic a ještě k tomu nějaký zisk – to chce být velkým umělcem a mágem, který umí namíchat ty správné ingredience. Kdo se nechce ponořit do dlouhodobého studia cenotvorby, má zde malou ochutnávku.

  |   sekce: Peníze

(27.1.2023)

...než začneš chodit na brigádu

...než začneš chodit na brigádu 27.1.2023
Kdo by si při studiu nechtěl či nepotřeboval přivydělat nějakou tu korunu!? Ale víš, jak na to? Jak si zařídit práci a jakou smlouvu uzavřít, aby to bylo pro tebe výhodné?

  |   sekce: Peníze

(27.1.2023)

Co všechno jsou peníze

Co všechno jsou peníze 27.1.2023
Když se řekne peníze, mnozí z nás si představí hotovost - bankovky a mince, kterými se běžně platí. Existují ale taky bezhotovostní, elektronické peníze nebo kryptoměna.

  |   sekce: Peníze

(27.1.2023)

Co všechno se dá sdílet

Co všechno se dá sdílet 27.1.2023
Kromě fotek na facebooku se dají sdílet peníze, byty nebo auta. Lidé sdílejí, aby si přivydělali, snížili náklady na živobytí nebo si prostě užili víc legrace. Jak to funguje?

  |   sekce: Peníze

(19.1.2023)

Vybalancuj rozpočet

Vybalancuj rozpočet 19.1.2023
Každý člověk má spoustu přání. A protože některá jsou materiální, je nutné si čas od času položit otázku: „Můžu si tu věc nebo ten zážitek dovolit?“ Abys dokázal sám sobě odpovědět, je potřeba se zamyslet nad tím, kolik utrácíš a kolik vyděláváš, resp. jaké dostáváš kapesné – jinak řečeno zamyslet se nad svými příjmy a výdaji.

  |   sekce: Peníze


Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.