Právo

(4.6.2021)

Nákupy online nejen v době covidové

Nákupy online nejen v době covidové 4.6.2021
Poslední rok plný uzávěr obchodů zamával i s návyky tvojí prababičky! Prvně si objednala něco na internetu… Ne každý si ale před nákupem zjistil, komu posílá peníze a stal se obětí podvodu. A to chtěl respirátor nebo dezinfekci – místo nich ale nepřišlo nic, nebo jen hadr a ovoněná voda.

  |   sekce: Právo

(22.11.2020)

Velký virtuální obchoďák

Velký virtuální obchoďák 22.11.2020
Na internetu se vyznáš líp než tvoji rodiče a možná i díky jejich platební kartě občas něco nakoupíš – telefon, oblečení, sportovní vybavení, zkrátka cokoli. Přes internet je to rychlé a pohodlné, a tak se dá nakupovat i v zahraničí – jenže je potřeba mít oči na stopkách.

  |   sekce: Právo

(14.11.2020)

Šmejdi

Šmejdi 14.11.2020
Manipulace, nátlak, agrese, ponižování. Super sada hrnců za super skvělou cenu, výlet a oběd zdarma. Jak to všechno souvisí?

  |   sekce: Právo

(5.11.2020)

Dva roky natvrdo

Dva roky natvrdo 5.11.2020
Dostal jsi k Vánocům svůj vysněný dárek – čtečku. Jenže i když jsi ji opatroval jako oko v hlavě, už po sedmi měsících přestala fungovat. Co s tím? Ještě štěstí, že existuje tzv. „záruka“. Ta ti totiž zaručí, že můžeš čtečku nebo i jiný výrobek, u kterého se vyskytne vada, u prodávajícího reklamovat a žádat nápravu.

  |   sekce: Právo

(1.11.2020)

Nekalé obchodní praktiky

Nekalé obchodní praktiky 1.11.2020
Nakupuješ? Sundej si růžové brýle… Někteří obchodníci využívají při prodeji svých produktů nejrůznějších triků a léček, aby přesvědčili zákazníka, že si jejich výrobek musí koupit. Buď ve střehu a nenech se napálit, nekupuj, co nechceš!

  |   sekce: Právo

(9.8.2020)

Spotřeba elektřiny

Spotřeba elektřiny 9.8.2020
Každý potřebujeme energii – energii pro tělo ve formě jídla a pití, počítač, nabíječka, pračka, myčka, sporák nebo lednička se většinou neobejde bez elektrické energie. Kromě elektřiny můžeme topit i dřevem, uhlím, plynem. Auto nebo motorka potřebuje palivo. Všude energie. Přibližně dvě třetiny celkové spotřeby energie potřebujeme na topení, pětinu na ohřev vody, zbytek (17 %) je vaření, chlazení, osvětlení, domácí technika, myčka, pračka.

  |   sekce: Právo

(4.8.2020)

To chci mít taky!

To chci mít taky! 4.8.2020
Už malé dítě ukáže na něčí věc a řekne: „To chci taky!“ Na téhle naší vlastnosti je postaven celý reklamní průmysl. Její speciální disciplínou je „product placement“ neboli „umístění produktu“, zkráceně PP. Touto zkratkou musí být označeny televizní pořady, kde se tahle reklama používá.

  |   sekce: Právo

(4.8.2020)

Jak na změnu dodavatele energií

Jak na změnu dodavatele energií 4.8.2020
Co dělat, když vám doma u dveří zazvoní podomní prodejce s tím, že nabízí výhodnější podmínky pro odběr energií nebo tě na internetu spamují zprávy o tom, jak je výhodné se účastnit hromadné změny dodavatele energií? Novému dodavateli nebo jeho zprostředkovateli nemusí jít vůbec o to, aby zákazník ušetřil, ale především o to, aby sám vydělal.

  |   sekce: Právo

(30.6.2020)

Měrná a prodejní cena

Měrná a prodejní cena 30.6.2020
Při nakupování potravin nebo jiného spotřebního zboží na nás číhá spousta lákadel a triků, které mají zajistit, že v obchodě utratíme co nejvíc peněz. Jsou ale i zákony, které spotřebiteli tyto triky umožňují prohlédnout či jim jednoduše nepodlehnout. Znáte je?

  |   sekce: Právo

(28.6.2020)

Desatero chytrého spotřebitele

Desatero chytrého spotřebitele 28.6.2020
Tipy pro chytrého spotřebitele, který se nedá "opít rohlíkem".

  |   sekce: Právo

(5.6.2020)

Reklamace - jak se nenechat odbýt

Reklamace - jak se nenechat odbýt 5.6.2020
Může se stát, že se prodávající bude kroutit a vymlouvat a nebude chtít reklamaci vyřídit. Na to ale nemá právo. V takovém případě po něm chtěj písemné potvrzení, kde bude uvedeno, proč reklamaci odmítá/zamítá.

  |   sekce: Právo

(30.5.2020)

„Kouzelná“ slovíčka

„Kouzelná“ slovíčka 30.5.2020
Obchodníci často používají lákavé slogany, které tě mají přesvědčit k nákupu. Ber je všechny s nadhledem. Znáš to, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Jenom tě chtějí přesvědčit, abys danou věc nebo službu koupil a moc o tom nepřemýšlel…

  |   sekce: Právo


Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.