Právo

(5.11.2021)

Dva roky natvrdo

Dva roky natvrdo 5.11.2021
Dostal jsi k Vánocům svůj vysněný dárek – čtečku. Jenže i když jsi ji opatroval jako oko v hlavě, už po sedmi měsících přestala fungovat. Co s tím? Ještě štěstí, že existuje tzv. „záruka“. Ta ti totiž zaručí, že můžeš čtečku nebo i jiný výrobek, u kterého se vyskytne vada, u prodávajícího reklamovat a žádat nápravu.

  |   sekce: Právo

(1.11.2021)

Nekalé obchodní praktiky

Nekalé obchodní praktiky 1.11.2021
Nakupuješ? Sundej si růžové brýle… Někteří obchodníci využívají při prodeji svých produktů nejrůznějších triků a léček, aby přesvědčili zákazníka, že si jejich výrobek musí koupit. Buď ve střehu a nenech se napálit, nekupuj, co nechceš!

  |   sekce: Právo

(30.10.2021)

Měrná a prodejní cena

Měrná a prodejní cena 30.10.2021
Při nakupování potravin nebo jiného spotřebního zboží na nás číhá spousta lákadel a triků, které mají zajistit, že v obchodě utratíme co nejvíc peněz. Jsou ale i zákony, které spotřebiteli tyto triky umožňují prohlédnout či jim jednoduše nepodlehnout. Znáte je?

  |   sekce: Právo

(16.10.2021)

Program Česká kvalita

Program Česká kvalita 16.10.2021
Vyznat se dnes ve všelijakých značkách, se kterými se můžeme setkat při nákupech zboží a služeb, je čím dál tím těžší. Jak poznat tedy takovou, která nás nenapálí a pomůže nám s výběrem kvalitního zboží nebo služeb?

  |   sekce: Právo

(4.10.2021)

To chci mít taky!

To chci mít taky! 4.10.2021
Už malé dítě ukáže na něčí věc a řekne: „To chci taky!“ Na téhle naší vlastnosti je postaven celý reklamní průmysl. Její speciální disciplínou je „product placement“ neboli „umístění produktu“, zkráceně PP. Touto zkratkou musí být označeny televizní pořady, kde se tahle reklama používá.

  |   sekce: Právo

(4.10.2021)

Jak na změnu dodavatele energií

Jak na změnu dodavatele energií 4.10.2021
Co dělat, když vám doma u dveří zazvoní podomní prodejce s tím, že nabízí výhodnější podmínky pro odběr energií nebo tě na internetu spamují zprávy o tom, jak je výhodné se účastnit hromadné změny dodavatele energií? Novému dodavateli nebo jeho zprostředkovateli nemusí jít vůbec o to, aby zákazník ušetřil, ale především o to, aby sám vydělal.

  |   sekce: Právo

(25.9.2021)

Jak bezproblémově nakoupit online

Jak bezproblémově nakoupit online 25.9.2021
Kdo dnes nenakupuje na internetu, jako by byl z jiného století. Díky nákupu online odpadne pobíhání po obchodech, zboží si můžeš nechat dovézt až domů nebo si ho v kamenném obchodě pouze vyzvednout. Na druhou stranu se skvělá koupě může někdy proměnit v noční můru...

  |   sekce: Právo

(13.9.2021)

Kam se obrátit pro pomoc

Kam se obrátit pro pomoc 13.9.2021
Vyjedete si konečně s rodinou na prázdniny, ale při cestě zpátky strávíte dva dny čekáním na letišti, protože vaše cestovka mezitím zkrachovala. Když se po všech útrapách dostanete domů, nevíte, kde a jak se domoci nápravy.

  |   sekce: Právo

(5.9.2021)

Reklamace - jak se nenechat odbýt

Reklamace - jak se nenechat odbýt 5.9.2021
Může se stát, že se prodávající bude kroutit a vymlouvat a nebude chtít reklamaci vyřídit. Na to ale nemá právo. V takovém případě po něm chtěj písemné potvrzení, kde bude uvedeno, proč reklamaci odmítá/zamítá.

  |   sekce: Právo

(4.9.2021)

Nákupy online nejen v době covidové

Nákupy online nejen v době covidové 4.9.2021
Poslední rok plný uzávěr obchodů zamával i s návyky tvojí prababičky! Prvně si objednala něco na internetu… Ne každý si ale před nákupem zjistil, komu posílá peníze a stal se obětí podvodu. A to chtěl respirátor nebo dezinfekci – místo nich ale nepřišlo nic, nebo jen hadr a ovoněná voda.

  |   sekce: Právo

(9.8.2021)

Spotřeba elektřiny

Spotřeba elektřiny 9.8.2021
Každý potřebujeme energii – energii pro tělo ve formě jídla a pití, počítač, nabíječka, pračka, myčka, sporák nebo lednička se většinou neobejde bez elektrické energie. Kromě elektřiny můžeme topit i dřevem, uhlím, plynem. Auto nebo motorka potřebuje palivo. Všude energie. Přibližně dvě třetiny celkové spotřeby energie potřebujeme na topení, pětinu na ohřev vody, zbytek (17 %) je vaření, chlazení, osvětlení, domácí technika, myčka, pračka.

  |   sekce: Právo


Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.