Program Česká kvalita

Hlavní stránka / Právo / Program Česká kvalita

16.2.2023

Program Česká kvalita Vyznat se dnes ve všelijakých značkách, se kterými se můžeme setkat při nákupech zboží a služeb, je čím dál tím těžší. Jak poznat tedy takovou, která nás nenapálí a pomůže nám s výběrem kvalitního zboží nebo služeb?

Na toto existuje celkem jednoduchý návod, a to sledovat značky zařazené do Programu Česká kvalita – programu podpory prodeje kvalitních výrobků a poskytování kvalitních služeb podporovaného vládou České republiky. Program sdružuje právě ty důvěryhodné a seriózní značky. Stává se tedy vodítkem pro spotřebitele při orientaci na trhu. Uvidíte-li logo programu Česká kvalita ve spojení s některou ze značek vyobrazených na vedlejší straně, můžete si být jisti, že kvalita byla ověřena nejen nezávislou zkušebnou, ale i šetřením spokojenosti zákazníků a samozřejmě i pravidelnou kontrolou výroby. 

V současnosti je v programu 21 značek kvality pokrývající různé segmenty trhu. Každá značka má svého správce, který značku uděluje a dohlíží na to, aby výrobek nebo služba prošly celým procesem přezkoušení a posouzení kvality. Pokud správce shledá jakoukoliv nesrovnalost při následných kontrolách, případně zaznamená nespokojenost zákazníků s kvalitou výrobku nebo služby, je značka držitelům odebrána. Správcem značky je zpravidla nejvyšší autorita zajišťující oblast, kterou konkrétní značka zastřešuje. Značky, které jsou v programu, najdete v následujícím přehledu. Podrobnosti o jednotlivých značkách jsou zveřejněny na stránkách správců značek nebo na www.ceskakvalita.cz.


Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.