Právo

(4.4.2023)

Jak na změnu dodavatele energií

Jak na změnu dodavatele energií 4.4.2023
Co dělat, když vám doma u dveří zazvoní podomní prodejce s tím, že nabízí výhodnější podmínky pro odběr energií nebo tě na internetu spamují zprávy o tom, jak je výhodné se účastnit hromadné změny dodavatele energií? Novému dodavateli nebo jeho zprostředkovateli nemusí jít vůbec o to, aby zákazník ušetřil, ale především o to, aby sám vydělal.

  |   sekce: Právo

(30.3.2023)

Měrná a prodejní cena

Měrná a prodejní cena 30.3.2023
Při nakupování potravin nebo jiného spotřebního zboží na nás číhá spousta lákadel a triků, které mají zajistit, že v obchodě utratíme co nejvíc peněz. Jsou ale i zákony, které spotřebiteli tyto triky umožňují prohlédnout či jim jednoduše nepodlehnout. Znáte je?

  |   sekce: Právo

(28.3.2023)

Za co platíš? Za kvalitu, značku?

Za co platíš? Za kvalitu, značku? 28.3.2023
Svět je plný reklam, o tom není pochyb. Vždyť každý přece chce, aby se jeho zboží prodávalo co nejlépe. A víš, které věci se prodávají nejlíp? Přece ty, které mají svoji značku. Čím je značka proslulejší, tím lépe.

  |   sekce: Právo

(25.3.2023)

Jak bezproblémově nakoupit online

Jak bezproblémově nakoupit online 25.3.2023
Kdo dnes nenakupuje na internetu, jako by byl z jiného století. Díky nákupu online odpadne pobíhání po obchodech, zboží si můžeš nechat dovézt až domů nebo si ho v kamenném obchodě pouze vyzvednout. Na druhou stranu se skvělá koupě může někdy proměnit v noční můru...

  |   sekce: Právo

(5.3.2023)

Dva roky natvrdo

Dva roky natvrdo 5.3.2023
Dostal jsi k Vánocům svůj vysněný dárek – čtečku. Jenže i když jsi ji opatroval jako oko v hlavě, už po sedmi měsících přestala fungovat. Co s tím? Ještě štěstí, že existuje tzv. „záruka“. Ta ti totiž zaručí, že můžeš čtečku nebo i jiný výrobek, u kterého se vyskytne vada, u prodávajícího reklamovat a žádat nápravu.

  |   sekce: Právo

(1.3.2023)

Nekalé obchodní praktiky

Nekalé obchodní praktiky 1.3.2023
Nakupuješ? Sundej si růžové brýle… Někteří obchodníci využívají při prodeji svých produktů nejrůznějších triků a léček, aby přesvědčili zákazníka, že si jejich výrobek musí koupit. Buď ve střehu a nenech se napálit, nekupuj, co nechceš!

  |   sekce: Právo

(16.2.2023)

Program Česká kvalita

Program Česká kvalita 16.2.2023
Vyznat se dnes ve všelijakých značkách, se kterými se můžeme setkat při nákupech zboží a služeb, je čím dál tím těžší. Jak poznat tedy takovou, která nás nenapálí a pomůže nám s výběrem kvalitního zboží nebo služeb?

  |   sekce: Právo

(13.2.2023)

Kam se obrátit pro pomoc

Kam se obrátit pro pomoc 13.2.2023
Vyjedete si konečně s rodinou na prázdniny, ale při cestě zpátky strávíte dva dny čekáním na letišti, protože vaše cestovka mezitím zkrachovala. Když se po všech útrapách dostanete domů, nevíte, kde a jak se domoci nápravy.

  |   sekce: Právo

(11.2.2023)

Jak poznat nekvalitní věci?

Jak poznat nekvalitní věci? 11.2.2023
Když chceš utrácet, je možné vybírat ze široké nabídky prakticky všeho. Až je někdy těžké se rozhodnout. Proč je v rybích prstech méně masa než ve stejně zabaleném výrobku prodávaném kousek za hranicemi v Německu nebo v Rakousku? Proč platíme za volání a internetové připojení mnohonásobně víc než naši sousedé v Evropě?

  |   sekce: Právo

(9.2.2023)

Spotřeba elektřiny

Spotřeba elektřiny 9.2.2023
Každý potřebujeme energii – energii pro tělo ve formě jídla a pití, počítač, nabíječka, pračka, myčka, sporák nebo lednička se většinou neobejde bez elektrické energie. Kromě elektřiny můžeme topit i dřevem, uhlím, plynem. Auto nebo motorka potřebuje palivo. Všude energie. Přibližně dvě třetiny celkové spotřeby energie potřebujeme na topení, pětinu na ohřev vody, zbytek (17 %) je vaření, chlazení, osvětlení, domácí technika, myčka, pračka.

  |   sekce: Právo

(5.2.2023)

Reklamace - jak se nenechat odbýt

Reklamace - jak se nenechat odbýt 5.2.2023
Může se stát, že se prodávající bude kroutit a vymlouvat a nebude chtít reklamaci vyřídit. Na to ale nemá právo. V takovém případě po něm chtěj písemné potvrzení, kde bude uvedeno, proč reklamaci odmítá/zamítá.

  |   sekce: Právo

(4.2.2023)

Nákupy online nejen v době covidové

Nákupy online nejen v době covidové 4.2.2023
Poslední rok plný uzávěr obchodů zamával i s návyky tvojí prababičky! Prvně si objednala něco na internetu… Ne každý si ale před nákupem zjistil, komu posílá peníze a stal se obětí podvodu. A to chtěl respirátor nebo dezinfekci – místo nich ale nepřišlo nic, nebo jen hadr a ovoněná voda.

  |   sekce: Právo


Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.