Bezpečí

Hlavní stránka / Bezpečí

(3.6.2018)

Nákup s rozumem, kvalita, bezpečnost

Nákup s rozumem, kvalita, bezpečnost 3.6.2018
Když chceš utrácet, je možné vybírat ze široké nabídky prakticky všeho. Až je někdy těžké se rozhodnout. Proč ale mají náročnější zákazníci problém sehnat v České republice třeba ovoce a zeleninu v prvotřídní kvalitě?

  |   sekce: Bezpečí

(30.11.2017)

Finanční podvody ve virtuální realitě

Finanční podvody ve virtuální realitě 30.11.2017
Tvoji rodiče si nejspíš ještě dobře pamatují dobu, kdy chodili účty platit na poštu, vyplňovali složenky a přešlapovali ve frontě. Díky internetu dnes ale stačí sednout si k počítači, naťukat přihlašovací údaje a zaplatit prostřednictvím internetbankingu.

  |   sekce: Bezpečí

(30.11.2017)

Jak je to se stahováním

Jak je to se stahováním 30.11.2017
Představ si, že slyšíš v rádiu písničku, která se ti zalíbí, a chceš si ji poslechnout znovu. Rád by sis ji stáhl a nahrál do mobilu. Kde a jak to ale udělat, abys při tom neporušil zákon?

  |   sekce: Bezpečí

(4.8.2017)

Bez signálu ani ránu

Bez signálu ani ránu 4.8.2017
Současná doba je zcela závislá na technologiích. Nadměrná aktivita jednotlivce v jakékoli činnosti, včetně používání prostředků mobilní komunikace, přináší rizika, včetně nemoci – závislosti.

  |   sekce: Bezpečí

(30.1.2017)

Jak dobře a pohodlně nakoupit na internetu?

Jak dobře a pohodlně nakoupit na internetu? 30.1.2017
Kdo dnes nenakupuje na internetu, jako by byl z jiného století. Koupit si nové oblečení nebo objednat stylový notebook či tablet můžeš na webu na pár kliknutí. Odpadne tak otravné a zdlouhavé pobíhání po obchodech, zboží si můžeš nechat dovézt až domů nebo si ho v kamenném obchodě pouze vyzvednout.

  |   sekce: Bezpečí

(27.1.2017)

Důvěřuj, ale prověřuj

Důvěřuj, ale prověřuj 27.1.2017
Dostal jsi za úkol vypracovat referát, a tak si prostě sedneš k internetu… Něco zkopíruješ, něco trochu přepíšeš, upravíš a dílo je na světě… Ale co je psáno, nemusí být dáno. Občas je dobré prověřovat zdroje a taky zapojit vlastní rozum !

  |   sekce: Bezpečí

(18.1.2017)

Klamavá reklama

Klamavá reklama 18.1.2017
Většina reklam přehání, ale klamání už je za hranou. Jde o zakázanou, tzv. nekalou obchodní (a současně nekalosoutěžní) praktiku, která poškozuje nebo může poškodit zákazníky nebo i slušnou konkurenci podnikatele, hlavně tím, že zákazník může udělat rozhodnutí o koupi zboží nebo služeb, které by jinak neudělal.

  |   sekce: Bezpečí

(4.1.2017)

Aktuální nekalé praktiky e-shopů

Aktuální nekalé praktiky e-shopů 4.1.2017
Obliba nakupování přes internet stále roste, je však pro podnikatele spojeno s přísnějšími zákonnými požadavky, hlavně na informování zákazníků.

  |   sekce: Bezpečí


Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.