Chytrá appka na cestách po EU

Hlavní stránka / Svět / Chytrá appka na cestách po EU

4.4.2023

Chytrá appka na cestách po EU Mít v ruce rady pro 101 průšvihů, to by se hodilo! Zdarma si stáhni aplikaci “ECC-Net: Travel” s výčtem tvých práv při cestování v EU.

Získáš tím:

  • rady pro 101 situací
  • fráze ve 25 jazycích Evropy

…a budeš vědět, na co máš právo při zpoždění nebo zrušení letu, při problému s reklamací zboží, s ubytováním nebo v půjčovně aut.

Dalšími oblastmi, kterým se aplikace věnuje, jsou nákup v obchodě, železniční, lodní a autobusová doprava, pronájem vozidla a lékařské ošetření.

Informace o právech v uvedených oblastech vycházejí z evropských nařízení a směrnic, nereagují tedy na případné mírné odlišnosti v jednotlivých státech. Samotný základ daný evropskými předpisy však nabízí slušnou míru ochrany.

Pokud se člověk dostane do situace, kterou nebude schopen s podnikatelem z jiné země EU, Norska či Islandu vyřešit s pomocí aplikace, snadno si najde kontakt na Evropské spotřebitelské centrum, které v takových případech bezplatně asistuje.

Aplikaci společně vytvořila Evropská spotřebitelská centra ze třiceti zemí pod vedením ESC Německo. Kromě kontaktů na členy sítě ESC (ECC-Net), která bezplatně pomáhá řešit spory s podnikateli z jiných zemí EU, Norska a Islandu, v aplikaci rovněž rychle najdete kontakt na českou ambasádu v dané zemi EU, ve které se nachází, a na obecnou informační službu Evropské unie Europe Direct.


Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.